Gerritse Accountants
Gerritse Accountants
  • Wie wij zijn
    • Over ons
    • Werkwijze
    • Team
    • Werken bij
  • Diensten
    • Accountancy
    • Fiscaliteit
    • Administratie
    • Salaris en personeel
    • Advies
  • Nieuws
  • Contact
Inloggen
Nieuws

Irritatie over navordering onder de irritatiegrens

Irritatie over navordering onder de irritatiegrens

Een belastingplichtige, die zelf om een correctie vraagt, kan later geen beroep doen op het correctiebeleid van de Belastingdienst. Ook als het bedrag van de navordering onder de zogenaamde irritatiegrens blijft, mag de Belastingdienst dit navorderen. Een recente uitspraak van de rechter bevestigt dit.

Irritatiegrens bij navordering

Een belastingplichtige dient eerst zijn reguliere aangifte inkomstenbelasting 2021 in, waarin hij een belastbaar inkomen van € 25.076 opgeeft. Enkele maanden na de definitieve aanslag dient hij een herziene aangifte in. Hierin voegt hij onder andere resultaat uit overige werkzaamheden toe. Zijn belastbaar inkomen stijgt hierdoor naar € 26.648.

De Belastingdienst legt conform deze herziene aangifte een navorderingsaanslag op. In bezwaar wordt deze navorderingsaanslag verlaagd tot een belastbaar inkomen van € 25.531, wat resulteert in een teruggave van € 458.

De belastingplichtige stelt dat de navorderingsaanslag vernietigd moet worden op basis van het correctiebeleid van de Belastingdienst. Volgens dit beleid worden navorderingsaanslagen met een correctie onder de € 450 niet opgelegd, omdat dit onder de zogenaamde irritatiegrens valt.

Irritatiegrens niet bij verzoek

De rechtbank oordeelt dat de belastingplichtige geen beroep kan doen op dit correctiebeleid. De reden hiervoor is dat hij zélf om de navordering heeft verzocht door het indienen van de herziene aangifte. In de woorden van de rechtbank: "In een dergelijk geval zal geen sprake zijn van enige overschrijding van de irritatiegrens als vermeld in het beleid. Het is immers de belastingplichtige zelf die de aanzet heeft gegeven die tot navordering leidt."

De belastingplichtige in deze zaak stelt ook nog dat hij de herziene aangifte "niet had willen doen", maar dat verweer helpt hem niet. De rechtbank oordeelt dat hij de benodigde handelingen voor het indienen heeft verricht en daarmee het gevolg moet accepteren.
 

Naar overzicht

Gerelateerde artikelen

Uitnodiging zitting niet correct verzonden
  • Formeel recht

Uitnodiging zitting niet correct verzonden

23 feb 2023
Hof Den Bosch stelt prejudiciële vragen over vergoeding van immateriële schade
  • Formeel recht

Hof Den Bosch stelt prejudiciële vragen over vergoeding van immateriële schade

14 mrt 2024
Geen vergoeding verletkosten als zitting niet persoonlijk is bijgewoond
  • Formeel recht

Geen vergoeding verletkosten als zitting niet persoonlijk is bijgewoond

14 sep 2023

Gerritse Accountants B.V.
Burg. de Bruïnelaan 107
3331 AD Zwijndrecht

Tel: 078 612 01 22
Fax: 078 612 53 58
E-mail: info@gerritse-accountants.nl

Als ondernemer wilt u meer dan een goede accountant.

Wie wij zijn
  • Over ons
  • Werkwijze
  • Team
  • Werken bij
Diensten
  • Accountancy
  • Fiscaliteit
  • Administratie
  • Salaris en personeel
  • Advies
Gerritse Accountants
  • Nieuws
  • Contact
Inloggen klantportaal
  • Algemene voorwaarden
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer
  • Klachtenregeling