Gerritse Accountants
Gerritse Accountants
  • Wie wij zijn
    • Over ons
    • Werkwijze
    • Team
    • Werken bij
  • Diensten
    • Accountancy
    • Fiscaliteit
    • Administratie
    • Salaris en personeel
    • Advies
  • Nieuws
  • Contact
Inloggen
Nieuws

Schoenherstelbedrijf verliest rechtszaak over gestolen kasomzet

Schoenherstelbedrijf verliest rechtszaak over gestolen kasomzet

Wie beweert dat geld gestolen is, moet dat kunnen aantonen. Een verhaal alleen is simpelweg niet genoeg. Een schoenherstelbedrijf uit Noord-Holland komt hier bij de rechtbank achter. De rechtbank gelooft niet in het verhaal over diefstal van € 42.844 aan kasomzet. Dat een diefstal van deze omvang pas na vijf jaar wordt ontdekt, is ongeloofwaardig.

Een sociale daad die verkeerd afloopt

Het begint allemaal als een goedbedoeld gebaar. De eigenaar van het schoenherstelbedrijf laat de zoon van een bevriende oud-schoenmaker op therapeutische basis in zijn winkel werken. Een kans voor iemand die het moeilijk heeft. Eind 2018 blijkt die man geld uit de kas te stelen en extra kasafslagen te maken. Wanneer dat uitkomt, betaalt de vader van de dief ruim € 900 terug. De eigenaar laat het daarbij. Naar eigen zeggen weet hij niet dat er meer verdwenen is.

Dan komt de Belastingdienst

Vijf jaar later komt de Belastingdienst de boeken controleren. De conclusie is dat er in 2018 maar liefst € 57.106 meer omzet is geweest dan de ondernemer heeft aangegeven. De reactie van de eigenaar is dat het geld gestolen moet zijn door de man die destijds in de winkel werkte. Hij wil daarom € 42.844 afgetrokken zien als kosten. De Belastingdienst gelooft er niets van. De zaak belandt bij de rechtbank.

De rechtbank heeft grote twijfels

Het oordeel van de rechtbank is dat er veel te weinig bewijs is. Het verhaal is ongeloofwaardig. De ondernemer geeft geen concrete uitleg over wanneer en hoe hij die grote diefstal precies heeft ontdekt. Hij kan niet toelichten hoe hij op het bedrag van € 42.844 komt. Er is geen aangifte bij de politie gedaan en er is geen enkele documentatie van kasverschillen overgelegd. Vooral dat laatste punt vindt de rechtbank veelzeggend. Het bedrijf maakt namelijk dagelijks kasafslagen waarop de contante en girale omzet staan vermeld. Een kasverschil van ruim veertigduizend euro moet daarop toch opvallen? Het is niet aannemelijk dat een diefstal van deze omvang pas bij controle door de Belastingdienst, vijf jaar na dato, aan het licht komt, oordeelt de rechter. Het wekt de schijn dat het verhaal pas verzonnen is op het moment dat de Belastingdienst met correcties komt.

Naar overzicht

Gerelateerde artikelen

Evaluatie landbouwvrijstelling
  • Ondernemingswinst

Evaluatie landbouwvrijstelling

28 mrt 2024
Willekeurige afschrijving bedrijfsmiddelen 2023
  • Ondernemingswinst

Willekeurige afschrijving bedrijfsmiddelen 2023

19 jan 2023
Herinvesteringsvoornemen aanwezig ondanks ontbreken van een concreet plan voor vervanging
  • Ondernemingswinst

Herinvesteringsvoornemen aanwezig ondanks ontbreken van een concreet plan voor vervanging

06 feb 2025

Gerritse Accountants B.V.
Burg. de Bruïnelaan 107
3331 AD Zwijndrecht

Tel: 078 612 01 22
Fax: 078 612 53 58
E-mail: info@gerritse-accountants.nl

Als ondernemer wilt u meer dan een goede accountant.

Wie wij zijn
  • Over ons
  • Werkwijze
  • Team
  • Werken bij
Diensten
  • Accountancy
  • Fiscaliteit
  • Administratie
  • Salaris en personeel
  • Advies
Gerritse Accountants
  • Nieuws
  • Contact
Inloggen klantportaal
  • Algemene voorwaarden
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer
  • Klachtenregeling